Krytí

Hledání partnera pro krytí

Musím zde říci, že najít v České republice vhodného krycího psa není vůbec jednoduché. I když se chovatelská základna v posledních letech značně rozšířila, můžete naléz na stránkách:

https://www.portugalskyvodnipes.eu

asi čtyřicet chovných psů. Pravda je, že naše představy o partnerovi byli značně náročné a valná část v Čechách chovaných, je bohužel s námi více či méně příbuzná. Z nejužšího výběru, jsme pak také vyloučili pejsky s mírnou dysplázií a zbyly nám prakticky dva, po telefonátu s poradkyní chovu jsme zjistili, že jeden z nich je již bohužel v psím nebi a tak jsem se jala volat poslednímu kandidátovi. Paní chovatelce jsem radostně vylíčila, jak je její pejsek jediným vhodným partnerem v republice a zda by byla ke krytí svolná. Bohužel mi smutně oznámila, že naši poslední českou naději, nechala nedávno pro nezájem vykastrovat. Nezbylo nám, než začít hledat mimo hranice. Mohu doporučit web:

https://www.pwdinfo.com

Tady již nebyl se splněním našich kritérií žádný problém. Jen musí chovatl počítat s mnohem vyšší cenou za krytí a značnými náklady na cestu a pobyt v cizině. Nicméně, co bychom pro naši fenečku neudělali, a tak jsme jí našli nádherného partnera se skvělým rodokmenem sahajícím až k chovatelské stanici Albogirium - jako zakladateli chovu Portugalského vodního psa. Boa Felicidade Delmiro - Miro má naštěstí úžasnou majitelku, která vlastní výbornou psí reghabilitační kliniku v překrásném lázeňském městečku v Německu. S krytím po konzultaci souhlasila a tak nám již nezbývalo, než počkat na den D a vyrazit za Mirem a jeho paničkou Angelikou do Německa.